Suvele vastu siidiste jalgadega

Suvele vastu siidiste jalgadega
07.05.2015

Kui ilmad vähegi lubavad, ihkab hing jalga pista lahtised kingad. Meie kliimas tavapärane pikk kinnise jalatsi hooaeg on aga jalgadele paratamatult oma jälje jätnud: nahk on paksenenud ja kuiv, kohati haudunud. Mida siis teha?

Üks uudsemaid ja lihtsamaid võimalusi on kasutada pediküürisokke, mis teevad suurema vaevata ära enam-vähem sama töö, mis pediküürisalongis. Sokkides peidus olevad toimeained  eemaldavad jalgadelt surnud naharakud ja paksenenud naha talla alt ilma, et peaks seda kuidagi mehhaaniliselt kraapima.

Miks tekib surnud nahk jalataldadele?

Nahal on kolm kihti: marrasnahk ehk epidermis, pärisnahk ehk dermis ja alusnahk ehk subkuutis. Epidermis on pidevalt uuenev kude, mis sisaldab rohkelt valke (desmosoome). Naha elutsükli käigus tekib alumistes kihtides tüvirakkudest uusi rakke. Järk-järgult naha pinnale liikudes lagunevad need koost ja muutuvad lamedamaks. Kõige välimises kihis on juba tuumatud, lamedad, surnud rakud, mis meenutavad mikroskoopilisel vaatlemisel soomuseid.

Kui rakkude liikumine on normaalne ja sujuv, lagundavad naha loomulikud ensüümid ja happed valkudest koosnevad rakud ära ja surnud kude langeb jalgadelt tolmuna maha. Terve ja normaalse naha puhul kestab naha uuenemistsükkel tavaliselt üks kuu.

Kui aga surnud naharakud pideva jalatsite surve tõttu jalataldadele kuhjuvad, ei saa naha loomulik koorumisprotsess enam toimida. Surnud rakkude vahele moodustub justkui liim, mis takistab loomulikku koorumisprotsessi ja nii tekivad nahapaksendid. Kui see juhtub, ongi vaja välist abi. Tavapäraselt otsitakse seda pediküürisalongist või hõõrutakse paksenenud nahk kodus ise raspli või kannariiviga maha.

Mida teevad pediküürisokid?

Tunniks ajaks jalga tõmmatavad geelja täidisega sokid mõjuvad nahapaksendeid pehmendavalt. Looduslikud toimeained imenduvad naha sisse ja ka kosmeetilisel koorimisel kasutatav alfa-hüdroksüülhape (AHA) lahustab surnud naharakke kinni hoidva sidusaine vähendades oluliselt rakkude kleepumist üksteise külge. Selle tulemusel saavad elutud naharakud jätkata loomulikku koorumist. Juhtuma hakkab see umbes päeva või paari möödudes pärast sokkide kasutamist.

Sokkide kasutamine on imelihtne. Pane looduslike ekstraktidega rikastatud geelsokid jalga, lase neil tunnike toimida ja loputa pärast protseduuri jalgu sooja veega. Naharakkude koorumist märkad 2 – 7 päeva pärast. Surnud naharakkude eemaldumine võib kesta kuni paar nädalat sõltuvalt jalgade eelnevast olukorrast ja paksendite ulatusest.

Baby Foot pediküürisokkide kasutajad räägivad?

Sokke jalga tõmmata on veidi külm ja märg tunne, kuid see möödub hetkega. Sokkidega kaasas olevate kleepsude abil saab kilesokid ülevalt kokku kleepida, et geel välja ei valguks. Kõige mugavam on sokkide kandmise ajal lihtsalt diivanil pikutada või tugitoolis istuda ning telerit vaadata või lugeda. Aga vajadusel võib ka geelsokkidele tavalised sokid peale tõmmata ja kodus ringi toimetada. Magama end sokkidega sättida ei tohiks, sest ettenähtud tunnist toimeaega ei ole soovitav ületada.

Naharakkude koorumist täheldavad kasutajad umbes kolme-nelja päeva möödumisel ja tavapäraselt kestab see nädala, mõnel veidi kauem. Naha koorumise ajal ei näe jalad esteetilised välja ning selleks ajaks pole hea planeerida ujula- või spaakülastust või mõnd muud ettevõtmist, kus tuleb olla paljaste jalgadega.

Lõpptulemuse ehk beebipehmete jalgadeni jõuavad kasutajad poolteist kuni kaks nädalat pärast sokkide kasutamist. Jalad püsivad korras sõltuvalt inimesest ja tema jalgade eripärast kuu-poolteist. Seega oleks mõistlik sokke uuesti kasutada umbes paari-kolme kuu möödudes.

Asjatundjad annavad nõu

Baby Foot sokkide maaletooja soovitab naharakkude koorumise ajal teha sooje jalavanne. See pole küll kohustuslik, kuid tänu veele kulub vana naha eemaldumisele vähem aega. Maha kooruva naha hulk on sõltuvalt inimesest erinev. Mõnel tuleb nahka rohkem, mõnel vähem, kõik oleneb sellest, kui palju kellelgi paksendeid on tekkinud ning kui käest jalad parasjagu on lastud.

Koorumisprotsessi ajal pole soovitav kasutada niisutavaid kreeme, ehkki jalgadest võib jääda  mulje, et need on kuivad ja vajavad lisaniisutust. Tegelikult võib kreemiga niisutamine toote mõju vähendada või koorumise sootuks peatada.

Kuna geeliga on kaetud kogu sokkide pind, satub seda jalgadel kõikjale, ka sellistesse piirkondadesse, millel pole paksendeid. Vältimaks terve naha mahakoorumist, näiteks jalaseljalt, võib enne sokkide kasutamist need kohad vaseliiniga sisse määrida. Kui seda ka ei tehta, ei juhtu midagi hullu. Korras piirkonnast tuleb nahka lihtsalt vähem.

Suvel sokke kasutades tuleb olla ettevaatlik päikse suhtes. Tootes leiduv alfa-hüdroksüülhape võib suurendada naha tundlikkust päikesevalguse suhtes ja eriti päikesepõletuse tekkimise ohtu. Seetõttu tuleks sokkide kasutamise järel umbes nädala jooksul enne päikse kätte minekut nahale kanda päikesekaitsekreemi, kanda päikesekiirguse eest kaitsvaid riideid või kui vähegi võimalik, piirata päikese käes viibimist.

Baby Foot pediküürisokkide eelised:

  • Mugav ja lihtne kasutada.
  • Eemaldavad tõhusalt jalgadelt surnud rakud ning talla alla ja kandadele tekkinud paksu naha.
  • Toimeained niisutavad jalgu sügavuti tungides ka sügavamatesse naha kihtidesse.
  • Sisaldavad 17 looduslikku ekstrakti: sidrunhein, allikkress, saialill, kummel, angervaks, seebilill, salvei, põldosi, takjajuur, õun, sidrun, teepõõsas, põisadru, luuderohi, apelsin, greip, elulõng.
  • Sobivad erinevatele jala suurustele (36,5-47) ja nii meestele kui naistele.

Tutvu tootega lähemalt siit!